Yandex

XIII Открытый Кубок имени Е.В. Панкратьева по программированию

 

Тип зачёта:

Current standings: 6 best out of 8 contests are counted.

PlaceTeamGP of SaratovGP of UkraineGP of KharkivGP of ICLGP of AmericaGP or SPbGP of Azov SeaGP of Asia and SCScoreRating
1.Perm (Ponomarev)10010010060
-
40801005401171.85
2.Izhevsk STU CynepMyTaHTbl (Gatin, Burlakov, Smirnov)455060808010060804601089.53
3.Perm SU #1 (Akimov, Osherov, Zayakin)3680454550803660360991.43
4.South Ural SU 3 (Shaveynikov, Sapronov, Korsun)0368014604545
-
280916.43
5.Ural FU Grisha IMC (Krasnoselskikh, Mukhametyanov, Merkurev)32
-
-
501005029
-
261811.41
6.SCH_FML 31 #1 (Ryazanov, Ivaschenko, Alekseev)
-
605026
-
6040
-
236808.46
7.Izhevsk STU NULL (Sebeldin, Poskryobyshev, Yakovlev)2626161340292250193743.89
8.Ural FU Orange (Dolgorukov, Schelkonogov, Soboleva)60
-
-
-
-
-
100
-
160383.33
9.Izhevsk STU Bigfoot Mafia (Maksimov, Dimov, Gorodilov)13018113601845141665.90
10.Izhevsk Kontur (Kamashev, Bannikov, Sutygin, Aleksandrov)24
-
40
-
45
-
32
-
141556.55
11.Ural FU Lynx (Dublennykh, Rubinchik, Kurpilyansky)40
-
-
100
-
-
-
-
140362.96
12.Izhevsk STU Solnechniy zaychik (Sutygin)502424
-
-
-
-
40138525.00
13.Ufa SATU TurtleCommander (Lezhankin, Ripatti, Mazgarov)80
-
-
-
-
-
50
-
130356.01
14.South Ural SU 1 (Chikishev, Tsybulevskiy, Ageev)0453622
-
-
0
-
103446.25
15.Izhevsk STU ADIT-1 (Devyatov, Sergeev, Torhov)150201003220
-
97569.66
16.Tyumen SU (Durynin, Pidzhakov, Yagudin, Pogodin)2020
-
-
-
-
26
-
66368.39
17.South Ural SU 4 (Avetyan, Kardaev, Melyokhin)
-
29
-
-
-
36
-
-
65261
18.Izhevsk STU (1<<1) (Filippov, Lebedenko, Sutygin)0222218
-
0
-
-
62371.53
19.SCH_Izhevsk The Invisible Warms (Pershakov, Matushkin, Semenov)22
-
-
40
-
-
-
-
62300
20.Perm SU #3 (Ankudinov, Shakirov)
-
40
-
20
-
-
-
-
60289.68
21.Perm SU #2 (Pobegaev, Shafer, Vakhrushev)
-
-
2629
-
-
-
-
55279.52
22.SCH_Ural Team 146 (Borozdin, Kuchumov, Ryazanov, Ageev)18
-
-
36
-
-
-
-
54287.00
23.Perm SU #4 (Lavrikov, Nikolaev, Sheremet)
-
-
2924
-
-
-
-
53276.19
24.Orenburg SU CPIO (Zoykina, Kuznetsov, Golushkov)
-
-
3212
-
-
-
-
44255.41
25.Perm SU #5 (Serovikov, Zhukov)
-
-
-
832
-
-
-
40213.05
26.South Ural SU 5 (Kalashnikov, Gabidullin)
-
18156
-
-
-
-
39318.60
27.Perm NRU HSE #2: Chuprikov, Neustroyev, Vursalov14
-
-
-
-
-
24
-
38232.46
28.SCH_Izhevsk 29-1 (Noskov, Kalitova, Kholmogorov)
-
-
-
32
-
-
-
-
32156.25
29.South Ural SU 2 (Korsakov, Shibanov, Slesarev)
-
32
-
-
-
-
-
-
32141.67
30.SCH_Izhevsk 29-2 (Petrov, Kondratyev, Khosnetdinov)29
-
-
-
-
-
-
-
29146.67
31.South Ural SU 6 (Boytsov, Parasich)
-
-
-
16
-
-
-
-
16128.21
32.Perm NRPU #1 (Shilov)160
-
-
-
-
-
-
16122.22
33.Izhevsk STU 100500 (Bannikov, Lyamin, Stepura)
-
-
-
15
-
-
-
-
15125
34.Orenburg SU Quasar (Larin, Taziev, Malakhov)
-
-
09
-
-
-
-
9108.70
35.South Ural SU 7 (Kanybekov, Bobykin)
-
-
-
7
-
-
-
-
7104.17
36-39.Tyumen SOGU #1 (Kolmakov, Rasulov, Zavyalov)0
-
-
-
-
-
-
-
0
36-39.Tyumen SOGU #2 (Zemerov, Nikiforov, Kobzar')0
-
-
-
-
-
-
-
0
36-39.Perm NRPU #2 (Ozhgibesov, Sterlyagov, Usanin)
-
0
-
-
-
-
-
-
0
36-39.Orenburg SU KB (Shikhovtsov, Pilipenko, Chernova)
-
-
-
0
-
-
-
-
0